Yazıcı Kiralama Modelleri ile Ekonomik Yükü Azaltma

Şirketin ekonomik yükünü hafifletmek istediğinizde alınabilecek önlemler çeşitlenebilir. Ancak ihtiyaçlar değil maliyetler azaltılabilir. Bu bağlamda yazıcı kiralama modellerine başvurmak, aynı ihtiyacı daha az maliyetle karşılamanızı sağlar. Optimizasyon metotları arasında yer alan leasing sözleşmeleri, ülkemizde giderek daha fazla tercih edilmektedir ve büyük şehirlerden başlayarak diğer illere de yayılan bir ağ söz konusudur.

 

Yazıcı Kiralamak Hangi Yönlerden Avantaj Sağlar?

Firmanızın işgücünü ve performansını etkilemeden maliyet tasarrufu sağlayan yazıcı kiralama işlemi, çok yönlü bir yarar sağlamaktadır. Doğru model ve süreç belirlediğinizde kısa ve orta vadede dahi meyvelerini toplamaya başlayacağınız bir adımdır.

  • Yazıcı kiralama, ofis içinde oluşturacağınız elektronik sistemin satın alma maliyetlerini ortadan kaldırır ve bütçenizi daha sağlam temellere oturtmanıza yardımcı olur.
  • Cihaz, sıfır olarak teslim edildiği için maksimum verimde çalışmış olur ve olası problemlerde doğrudan kiralayıcı firma yetkilidir.
  • Teknolojik gelişmelerden doğrudan etkilenerek özellikleri değişen cihazları her seferinde yenileyemeyeceğiniz için kiralama yoluna gittiğinizde süre sonunda cihazın modelini yükseltme imkanına sahip olursunuz.
  • Cihaz satın alırken yapacağınız pazar araştırması, teknik bilgi sahibi olma, ofis içi düzenleme vb gibi ön hazırlık sürecini oluşturan eylemlerden uzak olacağınız için zamandan da tasarruf sağlamış olursunuz.
  • Yazıcı kiralama modellerinde cihazın kullanım süresi boyunca ödediğiniz miktarlar gider hanenize yazılacağı için vergi avantajı da sağlarsınız.

 

Yazıcı Kiralama Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Kurumsal yazıcı kiralama firmaları, cihaz temini ile birlikte birçok yükü de sizden alıyor. Bu yüzden öncelikle tam kapsamlı hizmet veren bir firma ile çalışmayı tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Çünkü bu sayede cihazı kullandığınız süre boyunca tek düşünmeniz gereken harcadığınız kağıt miktarı olmakta. Kartuş ve toner desteği firma tarafından ücretsiz sağlanıyor ve ayrıca arıza onarımı ve bakımlar da yine uzmanların sorumluluğunda oluyor.

Yazıcı kiralama modellerini ödeyeceğiniz ücrete göre iki kısımda inceleyebiliriz. Birinci metot, yıllık olarak yapılan sözleşme boyunca her ay sabit taksitler ödediğiniz yöntem. İkincisi ise kiraladığınız cihazın kullanım miktarına göre ücret belirlenen yöntem. Burada faturanıza yansıyan miktar, sayfa başı kullanımınıza göre hesap edilmekte. Yöntem hangisi olursa olsun, sözleşmenizin TL bazında olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Bu sayede olası kur artışlarının bütçenize yapacağı olumsuz etkiden kurtulmuş oluyorsunuz.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right