Maliyet Azaltmanın Popüler Yolu: Fotokopi Makinesi Kiralama

Global araştırma sonuçları ortaya koyan Gartner, şirketlerin yıllık giderlerinin ortalama %3’ünü ofis giderlerine ayırdığını açıkladı. Fotokopi makinesi kiralama ise bu maliyeti azaltmanın çeşitli yollarını arayan firmalar için cazip bir çözüm. Çünkü satın alma aşamasındaki yüklü harcama zorunluluğu ortadan kalkıyor ve firmanın üzerinden teknolojiyi takip etme yükü kalkıyor.

 

Daha Yüksek Kaliteye Daha Az Ödeyin

Fotokopi makinesi kiralama, firmanızda satın alma yoluna gittiğinizde çok ciddi kalemlere neden olabilecek cihazları kullanabilme lüksü sağlıyor. Kiralama firmaları, size seçtiğiniz marka ve modele göre bir hizmet veriyor ve her zaman sıfır cihaz temin ediyor. Sürekli gelişen sektörde teknik açıdan optimum verimi almanıza yardımcı olan bu metot sayesinde sözleşme süreniz bittiğinde yeniden yüksek modelde bir cihaz kullanma konforunu da yaşıyorsunuz.

Teknik Konularda Kafanız Ağrımasın

Fotokopi kiralama hizmeti aldığınızda maliyet azaltma konusunda farklı bir adım daha atmış oluyorsunuz. Çünkü cihazın teknik gereksinimlerini de karşı taraf üstleniyor. Ofisinizde belirlenen yere kurulu yapılan cihazla ilgili bilgi veren ekipler, karşılaşabileceğiniz olası senaryoları size aktarıyor. Bu aşamadan sonra cihazın kullanım hakkı tamamen sizde oluyor. Ancak kartuş ve toner desteği, arıza onarımları ve yedek parça desteği yine firmanın sorumluluğunda kalıyor. Kısacası; siz sadece kaç kağıt harcadığınızla ilgileniyorsunuz.

Ödemenizi Kendiniz Planlayın

Maliyet azaltma konusunda fotokopi kiralama metotlarının sağladığı avantajlardan bir tanesi de bütçenizi sarsmayacak ödeme planları oluşturabilmesi. Bu noktada iki farklı çözüm üretiliyor. Bir tanesinde cihazın belirli süreli kiralanması söz konusu. Diyelim ki; bir ay sürecek bir fuara katılım göstereceksiniz. Bu durumda cihazın geri teslimi esnasında hafızası üzerinden bir kontrol sağlanıyor. Kaç adet baskı yapılmışsa birim maliyet ile çarpılıyor ve KDV eklenerek tarafınıza fatura kesiliyor. Kullandığınız kadar ödediğiniz bu yöntemin sektördeki adı; sayfa başı kiralama.

İkinci metot ise uzun süreli kiralama olarak adlandırılıyor. Cihazın kurulumu gerçekleştikten sonra kullanmaya başlıyorsunuz ancak burada herhangi bir sayaç vs yok. Bir nevi sınırsız kullanım hakkı verilen bu metottaki ödemeler ise aylara bölünerek size yansıtılıyor. Kur farkından etkilenmeden sabit taksitler ödeyerek cihazı sözleşme süresi boyunca kullanabiliyorsunuz.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right