Kiralık Fotokopi Makinesinde Hangi Özellikler Olmalı?

İşinizin bir parçası kağıtla ilgiliyse fotokopi makinesine ihtiyacınız var demektir. Yoğun iş temposu ile çalışan ofisler, baskı ihtiyaçlarını karşılarken artık satın almaktan ziyade kiralamaya yöneliyorlar. Bu sayede maliyetler minimize ediliyor ve daha yüksek teknolojiye sahip cihazlar temin edilebiliyor. Kiralık fotokopi makinesi seçimi de en az satın alma kadar dikkat gerektiren bir eylem. Dolayısıyla ihtiyacınızı net olarak tayin ettikten sonra buna örtüşen özellikler taşıyan bir cihaz tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. Kısaca kiralık fotokopi makinesinin hangi özelliklerine göre seçim yapılabileceğini izah etmeye çalışalım.

 

Renk ve Boyut Desteği

Siyah-beyaz baskı yapan cihazlar aslında çoğu firmaya yeterli seviyede destek sağlıyor. Ancak sıkça renkli çıktı ihtiyacı doğan bir firmaysanız, bu özelliğe kesinlikle dikkat etmelisiniz.  Diğer bir konu da baskı yapılan kağıt boyutlarıdır. Burada da genelde A4 kullanımı yaygındır fakat yeni modellerin birçoğunda A2, A3, A5 ve diğer ölçüler de desteklenir.

Temponuza Uygun Kapasite

İş temponuzu en iyi siz bilirsiniz. Uygun fotokopi makinesi kiralamak için sizi yavaşlatacak bir cihaza yönelirseniz negatif geri dönüşler alırsınız. Buradaki dayanak noktası dakika bazlı çıktı kapasitesidir. Günümüzde 35-60 arası dakikalık baskı veren birçok model bulunur ve çok yoğun bir iş akışınız yoksa ortalama bir değer sizi memnun edecektir.

Enerji Kullanımı

Nasıl ki beyaz eşya satın alırken en az elektrik tüketenlere yöneliyorsanız burada da aynı yolu izlemelisiniz. Hem ekonomik hem de çevresel faktörler gereğince üzerinde “Energy Star” ibaresi bulunan cihazlara yönelmeniz daha sağlıklı olur. Ev eşyalarındaki A+ özelliği gibi düşünebileceğiniz bu özellik, uzun vadede faturalarınıza ciddi bir katkı sağlar.

Ofis Ortamına Uyumluluk

Kiralık fotokopi makinesinin uzun süre ofisinizde kalacağını düşünürsek ortama adaptasyonu da sıkıntı yaratmamalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken ilk unsur boyuttur. Ofis dengesine uyumlu boyutta olmayan cihazların kullanımında problemler yaşanabilir. Diğer bir konu ise çıkardığı sestir. Gürültüsüz bir ortam istiyorsanız, seçeceğiniz cihazın nasıl çalıştığını önceden kontrol etmenizde fayda vardır.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right