Kiralayacağınız Fotokopi Makinesi Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Fotokopi makinesi kiralama, ülkemiz ticari yaşamında toplam gideri azaltmak için yapılan hamlelerden bir tanesi. Bu alanda çalışan birçok firma var ve her biri farklı marka ve modeller sunuyor. Ancak burada önemli olan kiralayacağınız cihazın size uygun olup olmadığını belirlemek. Bunun için de doğru soru: “Neye ihtiyacım var?” İş yükünüzü ve potansiyelinizi sağlıklı bir şekilde analiz edebilmeniz için cihazın taşıdığı özelliklerle beklentilerinizin uyuşması gerekiyor.

 

Kapasiteye Dikkat Edin

Kiralık fotokopi makinesi temin ederken ilk olarak cihazdaki baskı kapasitesine bakmanız tavsiye ediliyor. Çünkü zaman yönetiminizi bu şekilde optimum seviyeye çıkarabiliyorsunuz. Cihazların bu konudaki teknik ölçülendirmesi dakika bazlı baskı adedine göre yapılıyor. Piyasada dakikada 15-20 baskı yapan modeller de var 70+ yapan da. Başlangıçta da belirttiğimiz gibi neye ihtiyacınız olduğunu tayin ederek bu kısmı çözebilirsiniz.

Farklı Kağıt Boyutları Desteği

Sektörlerin genelinde A4 kağıt boyutu ile tüm ihtiyaç giderilir. Fakat spesifik ihtiyaçlara çözüm bulan iş kollarında farklı kağıt boyutlarına da gereksinim duyulur. Bu A3, letter vb gibi kağıt boyutlarını destekleyen cihazlar tercih ederseniz, kullanım avantajınız doğabilir.

Online / Offline Çalışabilme

Fotokopi makineleri ve yazıcıların online çalışabilme yetisi, özellikle ortak kullanım alanları olan firmalar için önemli bir fayda sağlar. Eğer farklı kişiler veya departmanlar tarafından aynı cihazın kullanılması söz konusu olacaksa, şirket içi ağa bağlanabilen ve uzaktan komutla baskı yapabilen cihazlara yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca bu sayede network içinde doküman paylaşımı da daha pratik bir hal alır.

Bütçenizi Sarsmadan Ödeme

Firmanızda fotokopi makinesi kiralama yoluna gidiliyorsa, bunun en önemli amacı ekonomik tasarruftur. Satın alma yükünü hissetmeyeceğiniz doğrudur ancak cihaz için ödeyeceğiniz bedelin de önceden bilinmesi gerekir. Bu noktada karşınıza aylık sabit ödemeli ya da süre sonunda hesaplanan ve sayfa başı kullanıma dayalı ücretlendirme alternatifleri çıkar. Kullanım sürenizi tayin ettikten sonra buna uygun bir metot belirleyerek ilerleyebilirsiniz.

Satış Sonrası Destek

Doğrudan cihazla alakalı olmasa da fotokopi kiralama firması belirlerken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de satış sonrası nasıl bir destek verildiğidir. Birçok firma kartuş ve toner masraflarını kiralama süresi boyunca karşılar. Bununla birlikte ücretiz teknik servis ve periyodik bakımları da üstlenen firmalardan yana tercihte bulunursanız, ilerde karşılayacağınız olası sorunların önlemini de ilk baştan almış olursunuz.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right