Fotokopi Makinesi Kiralamadan Önce Sormanız Gereken 5 Soru

Ofis içi cihazlara ve sarf malzemelere ödenen paralar, uzun vadede ciddi bir gider kalemi haline gelebiliyor. Fotokopi makinesi kiralama metodu, son yıllarda bu gideri minimize etmek için kurumsal şirketlerin optimizasyon seçenekleri arasında girmiş durumda. Ülkemizde de hızla yayılan bu alternatife yönelme düşünceniz varsa; doğru adımı atmanız önemli. Bu konuda bir çıkış noktanız olması açısından kendinize sormanız gereken 5 soru belirledik.

 

İş Yüküm Ne?

Fotokopi kiralama hizmeti içinde birçok değişken var. Marka ve modelden tutun da satış sonrası destek durumuna kadar onlarca etmeni bir araya koyarak değerlendirme yapmanız gerekiyor. Fakat bunlara geçmeden önce kendinize sormanız gereken ilk soru; firmanızın neye ihtiyacı olduğudur. Bu bağlamda iş yükünüzü net olarak ortaya koyabilir ve sağlıklı bir filtreleme ile işe başlayabilirsiniz.

Firma Alışkanlıklarım Neler?

Cihazın marka ve model seçiminde teknik detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bunun için sektörünüzün dinamiklerine ve firmanızın geçmiş kullanım miktarlarına bakmanız önemlidir. Buna göre cihazlardaki kağıt boyutu desteği, dakikada ortaya konan baskı miktarı, çift yönlü baskı, renkli baskı vb gibi teknik konuları da göz önüne alarak doğru seçim yapma şansınız artar.

Cihazı Kaç Kişi Kullanacak?

Fotokopi kiralama yoluna giderken cihazın modelini online veya offline olabilme durumuna bakarak seçersiniz. Bu özellik ofis içindeki kullanım ihtiyacına göre önem kazanır. Örneğin aynı anda farklı departmanların ya da bireylerin faydasına açık bir cihaz kurulumu yapılacaksa firmanın network sistemine entegre olabilme fonksiyonu olan bir cihaz tercih edilmelidir. Bu fonksiyon cihaza uzaktan komut verme ve ağ üzerinde belge paylaşımı yapabilme gibi kolaylıkları da beraberinde getirir.

Ne Kadar Ödeyeceğim?

Şirketin toplam maliyetlerini azaltmak için fotokopi makinesi kiralıyorsunuz. Elbette satın almadan daha uygun olacaktır ancak yine de bir bütçe kontrolü ve fiyat araştırması yapmanıza fayda var. Cihaz kiralayan firmalar genellikle iki ayrı yol sunarak ödeme planı oluşturuyorlar. Uzun vadeli sözleşmelerde aylık taksitler ödüyorsunuz ve miktarla sözleşme boyunca sabit kalıyor. Bir diğer metotta ise kullandığın kadar öde prensibi benimseniyor. Cihazdan çekilen veriler ile sayfa başı kullanım belirleniyor ve toplam miktar ortaya çıkıyor.

Teknik Destek Alabilir Miyim?

Kiraladığınız fotokopi makinesinin teknik sorunu olduğunda ilgilenecek ve bunu işin standart hizmeti olarak sunacak bir firma ile çalışmanız çok önemli. Şu anda piyasadaki firmaların neredeyse tamamı kartuş / toner desteği, ücretsiz bakım ve onarım olanağı veriyor. Ancak personel tecrübesi, hizmet ağı ve firmanın köklü olup olmaması gibi faktörleri muhakkak göz önüne bulundurmalısınız.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right