Fotokopi Kiralama Firması Teknik Destek Verir Mi?

Yıllık toplam maliyeti azaltmak isteyen firmaların fotokopi makinesi kiralama talepleri başka firmalar tarafından karşılanıyor. ABD’de şu an ofis içi ekipman kiralamanın toplam kullanımda % 32’lik bir payı var. Ülkemizde ise yaklaşık % 5’lik bir pazar payı oluşturan bu sektör giderek büyüyor ve dünya ortalamasına yaklaşıyor. Çetin bir rekabetin yaşandığı bu alanda kiralama yapan firmalar aynı zamanda teknik servis desteği de sunabiliyor. Eğer bu yolda bir adım atacaksanız, firmayla yaptığınız görüşmelerde birkaç farklı konuyu gündeme getirerek en doğru tercihi yapabilirsiniz.

 

Ücretsiz Kurulum / Kullanım Talimatı

Fotokopi kiralama firmalarının neredeyse tamamı artık ücretiz kurulum yapıyor ancak yine de sormanızda fayda var. Cihaz size sıfır olarak teslim ediliyor ve güven oluşması açısından ofisinizde kutusundan çıkarılıp kuruluyor. Aynı ekip cihazın nasıl kullanılacağını ve dikkat edilmesi gereken konuları da izah ederek işlemi tamamlıyor.

Periyodik Bakım

Firmaların büyük bir kısmı cihazı teslim ettikten sonraki süreçte aylık / üç aylık / altı aylık ve yıllık bakımlarını üstleniyor. Bunun en büyük avantajı olası arızaların önüne geçilmesi ve cihazın performans olarak aynı seviyede tutulması. Teknik servis ekipleri, yapılan rutin kontrol sonunda tarafınıza rapor veriyor ve kendi formlarını da oluşturarak cihazın işlem geçmişini görebiliyorlar.

Arıza Onarımı

Elektronik aletlerde bakım yapılsa dahi sürpriz arızalar yaşanabiliyor. Fotokopi kiraladığınız firma ile temas ederken bu konuda ne yaptıklarını da sormanız önemli. Kabul gören yaklaşım ise arıza durumunda teknik servisin ofisinize gelerek olaya yerinde müdahale etmesi. Eğer sorun çözülebiliyorsa yerinde çözülüyor. Cihazın nakli gerekiyorsa da firma size onarım tamamlanıncaya kadar başka bir cihaz kuruyor ve bu sayede işiniz aksamamış oluyor.

Kartuş / Toner Desteği

Fotokopi makinesi kiraladığınızda çoğunlukla kartuş ve toner konusunda düşünmek zorunda kalmıyorsunuz. Sözleşmeniz boyunca firma tarafından ücretsiz olarak bu imkan tanınıyor. Ancak emin olmak adına herhangi bir belge imzalamadan konuyu gündeme getirmenizde fayda var.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right