Farklı Ödeme Seçenekleri ile Yazıcı ve Fotokopi Kiralama

Şirketlerin ofis cihazları ve dokümanlarına yaptığı masraf ilk etapta göze batmasa da uzun vadede ciddi bir külfet oluşturuyor. Ekonomik optimizasyon çerçevesinde bu maliyetleri minimize etmek adına yazıcı ve fotokopi kiralama yoluna gidiliyor. Amerika’da başlayarak tüm dünyaya yayılan bu çözüm ülkemizde de giderek daha fazla tercih ediliyor. Firmaların en uygun kiralama modeline ulaşması için danışmanlık hizmeti de sunan kiralama şirketleri, şu an için başlıca iki farklı ödeme metodu oluşturmuş durumda. Gelin, kısaca her ikisini de detaylandıralım ve ihtiyacınız için bir çıkış yolu göstermeye çalışalım.

 

Aylık Ödemeli Kiralama

Fotokopi ve yazıcı kiralama hizmeti alırken şirketinizin iş temposuna uygun bir karar vermeniz gerekiyor. Sürekli baskı ihtiyacı doğan ve yıl boyunca çıktı ortalaması düşmeyen bir iş yoğunluğunuz varsa; uzun süreli sözleşmeler ile cihaz temin etmek sizin için daha avantajlı olacaktır. Bu tarz kiralama modellerinde sözleşme genellikle bir takvim yılı üzerinden yapılır. Süreç içerisinde cihazın mülkiyeti kiralama yaptığınız firmada kalır ancak kullanım hakkı tamamen size ait ve sınırsızdır.

Cihazın kiralama bedeli aylık sabit ödemeler şeklinde sizden tahsil edilir. Çoğunlukla TL bazlı fiyatlandırma yapıldığı için bu süre boyunca kur farkından etkilenmezsiniz. Ödeyeceğiniz miktar ise cihazın markasına, modeline ve teknik özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Aylık ödemeli kiralama yöntemlerinin en büyük avantajı, bütçe planınızı net olarak belirleyebilmenizdir.

Sayfa Başı Ödemeli Kiralama

Sayfa başı ücretlendirmeye dayalı fotokopi kiralama modeli ise belli bir süre cihaz ihtiyacı olan firmalara daha uygundur. Sezonluk çalışan işletmeler ya da fuara katılmak isteyen kuruluşlar, bu yolu tercih ederek hem konforlu hem de ekonomik bir karar vermiş olurlar. Kiralama sözleşmeniz bir aydan uzunsa; her ayın sonunda firmanın teknik personeli cihazın kontrolünü sağlar ve ay boyunca kaç adet baskı yapıldığını ortaya koyar. Ödemeniz de buradan alınan verilere göre belirlenir. Daha kısa süreli kiralamalarda ise kullanım sonunda ücret saptanır ve fatura edilir.

Fotokopi ya da yazıcı kiralama yöntemlerinin ortak noktası ise teknik destek sunulmasıdır. Her iki metotta da cihazı sıfır olarak teslim alırsınız ve kartuş / toner ihtiyacınız kiralayıcı tarafından karşılanır. Ayrıca cihazda arıza olması durumunda da ücretsiz teknik servis imkanından faydalanırsınız.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right