Enerji Dostu Fotokopi Makinesi Kiralama

Şirketlerin fotokopi kiralama konusunda dikkat ettiği birçok kriter mevcut. Ancak ikinci plana atılan bir konu var ki aslında işin temel mantığına en çok uyan niteliklerden bir tanesi. Cihaz kiralama modellerini tercih etmenin ana sebebi ekonomik tasarruf olduğu için cihazın enerji tasarruflu olması da bir hayli önemlidir.

 

Energy Star Amblemli Fotokopi Makineleri

Energy Star; başta AB ülkeleri olmak üzere ABD, Kanada ve Avustralya gibi birçok ülkenin kendi standartlarına uygun gördüğü bir olgudur. 1992 yılında Çevre Koruma Endüstrisi’nin bayraktarlığını üstlendiği bir grup tarafından oluşturulan bu kuruluş, dünyaya daha az zarar vermek adına alınması gereken birçok önlem içeren bir bildiri yayınlamıştır. Elektrik tüketiminin mümkün olduğunda azalması da bu bildiride yer alan maddelerden bir tanesidir.

İlerleyen yıllarda standartlar bütünü haline gelen kararlar, üretilen elektronik cihazların da bu kriterlere uygun olduğunu belirtmesine vesile olmuştur. PC ve telefon gibi elektronik aletlerden sonra yazıcı ve fotokopi makinelerine de entegre olan söz konusu standartlar, ürüne “energy star” amblemi konulması ile tüketicinin bilgisine sunulur.

Fotokopi makinesi kiralama konusunda tercihte bulunurken kapasite, kağıt desteği, online çalışabilme vb birçok veriyi masaya yatırmanız söz konusudur ve en doğru kararı almanız için bu değerlendirme gereklidir. Ancak enerji kullanımını minimize ederek hem çevreye katkıda bulunabilir hem de şirket faturalarınızı bir tık aşağıya çekerek ekonomik tasarruf sağlayabilirsiniz.

Fotokopi Makinelerinde Ortam Uyumu

Kiralık fotokopi makinesi seçimi yaparken göz ardı edilen kriterlerden bir tanesi de çalıştığınız ortama uyumluluktur. Bu konu değerlendirmeye alındığında ofis çalışanlarının cihaz kullanımı da düşünülerek hareket edilmiş olur. Görsel uyum, cihazın kullanılacağı ortamda nereye konulduğu ve ofisin genel yapısına uygun olup olmadığı gibi kriterlere göre değişkenlik gösterebilir. Örneğin çok büyük bir cihaz kullanırsanız, estetik açıdan sıkıntı yaşatacağı gibi çalışma alanınızın daralmasına da sebebiyet verebilir.

Fotokopi makinesi kiralama konusunda ortam uyumuna dikkat ederken cihazın ne kadar ses çıkardığını da hesap etmeniz gerekir. Çalışma ortamınız sessizse, gün boyu stres oluşturabilecek bir cihaz tercih etme tehlikeniz var demektir. Bu yüzden cihazı kiralayacağınız firmadan öncelikle cihazı çalışırken görmek istediğinizi talep edebilirsiniz.

Sizi Arayalım

Daha fazla bilgi almak ister misiniz? Hemen aşağıdaki formu doldurun ekibimiz en kısa süre içerisinde size geri dönüş sağlayacaktır.

[]
1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right